DZIUDO

Dziudo užsiėmimai – kovos menas ir sportinė disciplina bei efektyviausia kūno ir dvasios harmonijos priemonė. Tai sporto šaka, kuri padeda geriau atskleisti žmogaus galimybes, stiprina sveikatą ir funkcines galias. Užsiėmimų metu Jūsų vaikai sustiprės fiziškai, išmoks apsiginti bei apginti silpnesnius. Ši kovinė sporto šaka padės Jūsų vaikui ugdyti savo valią, ryžtą bei pasitikėjimą savimi, išmokti siekti tikslo, įgyti kūno koordinacijos, greitos reakcijos ir sveikos gyvensenos įgūdžių. Taip pat jie taps drąsūs, lankstūs ir ištvermingi.

DZIUDO treniruotėse laukiami vaikai nuo 5 metų. 

Dažniausiai tėvelių užduodami klausimai:

Kuo dziudo skiriasi nuo karate?

Dziudo yra imtynės, kuriose yra draudžiami smūgiai rankomis ar kojomis. Dziudo imtynės vyksta tarp dviejų asmenų vilkinčių dziudo kimono. Imtynių metu varžovai naudoja kūno balansą ir jėgą priešininkui išbalansuoti. Kova laimima išvedus oponentą iš pusiausvyros ir atlikus metimą ar skausmingą veiksmą parteryje. Iš pradžių kiekvienas sportininkas turi išmokti saugius kritimus ir daug įvairiausių kūlverstukų, jog dingtų baimė griūti ir užsigauti.

Ar dziudo saugus vaikams?

Dziudo nėra kovos tikslo sužeisti priešininką. Vis tik kontakto mūsų užsiėmimuose yra daug, nes dziudo – kontaktinis sportas. Permetimams būdingi sugriebimai, stumtelėjimai ir panašūs veiksmai, todėl labai svarbu nebijoti kontakto. Iš pradžių ne visiems vaikams tai patinka ar net gali išgąsdinti, tačiau palyginus su kitomis kovos menų ir kontaktinio sporto rūšimis, tai išties vienas saugiausių pasirinkimų. Traumų rizika yra labai maža, nes kiekvienas sportininkas išmoksta saugiai kristi, neremiant rankų. O tai dažnai praverčia ir gyvenimiškose situacijose.

Ar mano vaikas dalyvaus varžybose?

Kaip ir kiekvienas kovų menas, dziudo turi įvairias drausmės taisykles – pradedant nuo pagarbos savo aprangai, draugui ir varžovui. Nors dauguma tėvų atveda vaikus į šiuos užsiėmimus norėdami, kad jų atžala suprastų disciplinos svarbą ar išmoktų apsiginti, tačiau su laiku dažniausiai vaikams treniruočių nebeužtenka ir jie nori pasivaržyti su priešininkais. Dziudo sportininkams vyksta įvairios varžybos, o tai vaikus motyvuoja stengtis ir uoliai treniruotis dėl pergalės skonio, čempiono pakylos ir medalio/taurės. Taip pat mūsų mažieji sportininkai turi galimybę ugdyti savo sportinį meistriškumą, dalyvaudami kvalifikaciniuose egzaminuose ir gaudami vis kitos spalvos diržą. Nors skatiname vaikus nuolat tobulėti ir nesustoti, niekuomet neskirstome vaikų į čempionus ir pralaimėtojus, nes suprantame, jog kiekvienas vaikas yra labai individualus. Skiriasi vaikų tikslai, turimi įgūdžiai, fizinės ir net charakterio savybės, kurios taip pat turi nemažai įtakos kovose.

Ar mergaitėms dziudo tinkamas pasirinkimas?

Dažniausiai tėvai bijo atvesti mergaites į dziudo užsiėmimus, nes mano, jog šis sportas yra „berniukiškas”. Žinoma, mergaičių šias treniruotes renkasi mažiau lyginant su berniukais, tačiau lytis tikrai nėra rodiklis. Kartais drovesnės mergaitės nustebina ne tik savo tėvelius, mus, bet ir save – treniruotėse atsiskleidžia ir parodo savo kovingumą.

Kaip vyksta užsiėmimai?

Vaikai treniruotėse yra skirstomi pagal amžiaus grupes bei KYU laipsnį, kad kiekvienai metais galėtų tobulėti asmeniškai ir stebėti savo progresą.

Pirmoji treniruotė yra nemokama, todėl vaikas gali pasibandyti, o namuose apsispręsti, ar norės toliau treniruotis pas mus. Jeigu vaiko sprendimas yra teigiamas, pasirašome sutartį ir duodame mūsų įstaigos sportininkų pasus, kuriuose žymime lankomumą. Už išlietą prakaitą visuomet paskatiname – surinkus reikiamą kiekį lankomumo ženkliukų, įteikiame dovanėles su mūsų logotipais arba pramogą.

Užsiėmimai vyksta nuo rugsėjo pradžios iki birželio vidurio. Vasaros metu vaikus išleidžiame užtarnautų vasaros atostogų. Taip pailsime, pasiilgstame vieni kitų bei su dar didesniu noru sugrįžtame į sales jau rudenį. Norintiems paįvairinti vasaros atostogas ar aktyviau praleisti laiką laiką, organizuojame vasaros stovyklas.

Kokia apranga reikalinga treniruotėms?

Pirmiesiems užsiėmimams tinka įprasta sportinė apranga: kelnės ar šortai ir marškinėliai. Vėliau treniruotėms reikalinga dziudo apranga – kimono, kurį galima užsisakyti pas trenerius.